Fást Fúd: no.16

Zdravím všetkých, ktorí si veselo holdovali cez sviatky akýmkoľvek dobrotám. Nový rok je tu a s ním aj veľa predsavzatí. Dúfam, že ste si ich nedali veľa, aby ste si na konci roku 2019 mohli povedať, že vaše KPIs ste naplnili na 100% a mohli sa za tento výkon odmeniť. 😊 Každopádne takéto naše maškrtenie je povolené. Nebudem teda chodiť okolo horúcej zabíjačkovej kaši a idem k veci.

zdroj: Giphy.com

 

FB reklamy vo vyhľadávani

 

Aktuálne hŕstka vybraných klientov testuje reklamu vo vyhľadávaní na Facebooku. Ak si myslíte, že bude reklama fungovať alebo vyzerať podobne ako tá od Google, mýlite sa. V rámci testu ide zatiaľ o klasické statické kreatívy alebo carousel ako ho poznáme. Cielenie prebieha na úrovni tém a záujmov, teda cielenie na kľúčové slová nebude fungovať. Uvidíme ako dopadnú testy. Podľa nich bude Facebook sprístupňovať túto novinku aj ostatným inzerentom.

 

Reklamy vo WhatsApp-e

 „Koniec je blízko“ ako by povedal klasik. Alebo reklama bude už úplne všade. Za chvíľu aj v našom milovanom Whatsapp-e. Zatiaľ nevedno, aké formáty a s akými možnosťami budú testované. Jedna vec je jasná, že nám čoskoro pribudne ďalšia inzertná sieť. Tešíte sa? 😊

 

Upozornenie na kľúčové slová.

Ak ste moderátorom nejakej FB skupiny, zbystrite pozornosť! Čoskoro si budete môcť nastaviť notifikácie na vybrané slová, ktoré sa zobrazia v príspevku či komentáre vašej skupiny. Ideálna pomôcka keď niekto spomenie, že by si dal burger a vy hľadáte lačného parťáka na obed. 😊

 

Najočakávanejšie štatistiky

Možno už viete, na ktoré narážam. Býva už takou tradíciou, že jeden portál (PornHub) s hanbatými videami každý rok zverejňuje štatistiky o používateľoch ich správaní a ich chúťkach. Celkovú sumarizáciu roka 2018 nájdete tu.

Ďalší antivegan diel čoskoro! 😊

zdroj: Giphy.com

FK

Pridaj komentár