Fást Fúd: no.3

Všetkých vás vítam pri čítaní tretieho Fást Fúdu. Pre tých, ktorí ešte nevedia o čo ide, Fást Fúd je blogová rubrika o novinkách zo sveta sociálnych sietí a online reklamy. Ubehli nám dva týždne a my sa dnes pozrieme na ďalšie zaujímavosti. Okrem noviniek sa môžete tešiť aj na jednu kreatívnu opúšťačku, ktorá obletela snáď celý virtuálny svet. Opať pripomínam, že Fást Fúd nemá rád zbytočné omáčky (okrem Srirachy). 😊 Pripravení? Pome na to!

zdroj: giphy.com

Messenger Kids

Brace yourself, facebookový dorastenci prichádzajú! Aj takto by sa dal nazvať projekt Messenger Kids. Facebook komunita postupne starne a táto appka je podľa nich tým najlepším spôsobom ako odovdzávať modrobiele posolstvo ďalej. Funguje to tak, že vašej ratolesti nainštalujete messenger, ktorý prepojíte s vaším FB účtom. V prípade, že váš Jožko si bude chcieť písať so susedovou Zuzkou, vy ako rodič mu to musíte schváliť. Takto majú mať rodičia podľa Facebooku kontrolu nad aktivitou ich detí. Všetko je to pekné až na jednu vec. Dostupnosť u nás – veškerá žádná. Zatiaľ iba USA a nad ostatnými krajinami visí otáznik.

zdroj: facebook.com

Facebook Jobs

To, že sa Facebook montuje do roboty iným sociálnym platformám je známa vec. Šak čo, oni sa len „inšpirujú“. A aj teraz sa tak inšpirovali keď spustili  záložku Jobs, kde môžu firmy publikovať svoje pracovné ponuky. Najprv bol tento doplnkový feed spustený pred rokom v USA a Kanade. A teraz bacha! Ono to je dostupné aj u nás. Ak ste zvadavý čekujte cez mobil alebo desktop záložku „Jobs“. 😊

Marketplace

A teraz utlmím vaše nadšenie. Facebook Marketplace sa teší veľkej popularite a čísla predčili očakávania ľudí z FB. Aktuálne sa bude dať v tomto feede aj inzerovať. Tento nový placement neponúkne žiadny špeciálny formát. Klasicky bude dostupný Image ad alebo Carousel ad. Tak ako aj pri Messenger placemente je potrebné, aby sa Marketplace nastavoval spolu s Newsfeedom. A teraz príde to schladenie. Všetko z tohto je zatiaľ dostupné u našich susedov v Čechách. Ale nám to nevadí, my si počkáme.

zdroj: facebook

Chuťovečka nakoniec

Minulý týždeň obletelo svet video na dlho očakávaný produkt od Apple – HomePod. Ak by išlo o obyčajnú reklamu neurobilo by to taký rozruch ako video režírované režisérom, ktorý režíroval reklamu pre Kenzo. Nie je ním nik iný ako Spike Jonze. Keďže je zbytočné okolo toho písať traktáty, vychutnajte si tento kaviár reklamy.

https://www.youtube.com/watch?v=305ryPvU6A8

zdroj: giphy.com

Dúfam, že vám chutilo. Ďalší antivegan diel už čoskoro! 😊

FK

Pridaj komentár