Fást Fúd: no.5

Ak sa vám dvojtýždňové čakanie na Fást Fúd zdá dlhé, bežte si v týchto teplých dňoch vystáť radu na zmrzku do Kouna. Mne tie dva týždne zbehli veľmi rýchlo a som tu späť s mojím blogovacím seriálom o novinkách zo sociálnych sietí a online reklamy. Dnes si nakombinujeme info z Facebooku a preložíme to jednou novinečkou z LinkedIn-u. Prajem príjemné maškrtenie!

zdroj: giphy.com

 

Facebook reklamy ako Instastory

Storky na Instagrame sa tešia veľkej popularite. Ak ste už niekedy nastavovali platenú Instastory vo Facebookovom Ads manageri dobre viete, aké je to jednoduché, a aké veľké množstvo viete zasiahnuť vďaka nízkemu CPM. Ofšem musíte mať na to kreatívu (videjko alebo obrázok) v pomere srtrán 9:16. Teraz nám to Facebook zjednodušil. Akýkoľvek reklamný obsah (štvorcové a obdĺžnikové obrázky alebo videá) budete môcť umiestňovať aj do Instastories. Má to aj svoje obmedzenia a muchy. Ale keďže my zbytočné bešamelové majče nemusíme prečítajte si viac tu.

zdroj: instagram.com

 

LinkedIn profily

Zmena je život! Rovnako ako sa netreba stále dotláčať černohorom, ale občas je fajn zaloviť aj v steakových vodách. Zmenu zvolili aj típci v LinkedIn-e, keď jemne upravili vzhľad profilov. Nejde o nijak brutálnu zmenu. Zarovnanie aj sprehľadnenie je lepšie podľa môjho názoru. Takto vyzerá nový profil:

zdroj: linkedin.com

Máte nový profil už aj vy? Dajte viedieť. 😊

 

Facebook split test (upgrade)

A/B testing kreatív je kúl. Treba ho robiť, to bez debaty. Aktuálne vám Facebook prináša tool ako si testing zjednosušiť. Split test na FB je už dlhšie. Dnes ho môžete používať aj v nástroji pre rýchle vytváranie reklám. Ten je k dispozícii s novým Ads managerom, ktorí mne aj mojím kolegom výdatne pije krv. Anyway, teraz môžete testovať kreatívu, publikum alebo placement ešte jednoduchšie. Viac info tu.

 

Omáčka na záver aneb Heinz

Viackrát som spomínal, že ak v tomto blogu budú omáčky tak jedine BBQ. Mám rád tú od spoločnosti Heinz, a preto mi neušla jedna špeciálka. Heinz sa rozhodol, že sa spýta užívateľov na Twittri, či by chceli od nich „Mayochup“ – kombináciu kečupu a majonézy. 55% užívateľov povedalo áno a teraz je len na ľuďoch ako túto pochúťku pomenujú. Ako by ste ju pomenovali vy?

Dúfam, že vám chutilo. Ďalší antivegan diel už čoskoro! 😊

FK

zdroj: giphy.com

Pridaj komentár