Fást Fúd: no.7

Minule som na začiatku písal o vnímaní času. Prešli dva týždne dostatočne rýchlo? Ak nie, je možné, že mám dosť mladé publikum. 😊 Ak by ste chceli vedieť viac k tomu ako mozog podvedome vníma čas prikladám link, na ktorý som minule zabudol. Na internetoch sa toho zomelie veľa aj za jeden deň, nieto ešte za dva týždne. Preto si všetky omáčky sveta zredukujeme na to najlepšie a najchutnejšie.

zrdoj: Giphy.com

FB portál pre mládež

Ako sa hovorí – Karma je zdarma. Facebook sa teda pustil do očisťovanie tej svojej portálom pre mladých. Tento web, ktorý je inak dostupný aj v slovenčine, je edukatívneho charakteru a má naučiť mladých užívateľov ako by sa mali správať na tejto sociálnej sieti. Odporúčam minimálne preklikať a zazdieľať nech sa takéto bohumilé veci šíria viac ako nejaký HOAX. BTW, tento web je vhodný nielen pre mládež. Napadlo mi to keď som si všimol odkaz „Zdieľajte premyslene“. 😊

zdroj: Facebook.com

Instagram Instastories s hudbou

Toto tak trochu znie ako keby sme mali doteraz nemé storky. Je v tom iný háčik. Instagram furt voľačo testuje a nie je tomu inak ani teraz. K storkám si možno budeme vedieť pridávať obľúbenú hudbu. Túto novinku zatiaľ oficiálne neohlásili, ale bola objavená užívateľmi v zdrojovom kóde apky na Android.

 

zdroj: Newsfeed.cz
zdroj: Newsfeed.cz

Instagram organické posty

Ak ste ich chceli podporovať, nezostávalo vám nič iné ako odkrútiť si tento proces cez apku. Za pár týždňov FB zprístupní možnosť podporovať príspevky a vytvárať z nich reklamy cez ads manager alebo power editor. Zatiaľ sa budú dať takto podporovať posty ako single image alebo single video (carousel a podobné formáty nie). Optimalizovať budete môcť na engagement, brand awareness, reach a video views. Konečne! To im teda trvalo. 🙂

zdroj: Giphy.com

Čerešnička na záver

Nebojte sa, o GDPR písať nebudem. Na túto tému bolo napísaných veľa blogov a predpokladám, že ste si nejeden prečítali. Mám pre vás niečo zaujímavejšie. Ak za volanom telefonujete alebo chatujete, šanca, že spôsobíte kolíziu je až 23 násobne väčšia ako v prípade, že mobil nepoužívate. Úplný zákaz používania mobilov za volantov platí od februára tohto roku vo Švédsku, ale ani to neznížilo počet nehôd. Volkswagen sa preto rozhodol vyrobiť obaly na smartfóny z havarovaných áut. Celkovo bolo takýchto handmade obalov vyrobených 153 a minuli sa ako teplé rožky. Viac info o kampani v linku tu.  A samozrejme čeknite aj videjko.

https://www.youtube.com/watch?v=L4r5_-eEkL0

Dúfam, že vám chutilo. Ďalší antivegan diel už čoskoro! 😊

zdroj: Giphy.com

FK

Pridaj komentár