Social Display Ads – formát, ktorý šetrí náklady

Novinka v online svete na slovenskom trhu, o ktorej sa v poslednom mesiaci veľa rozpráva sa volá Social Display Ads. Tento formát sa radí medzi programmatický nákup a môže vám ušetriť čas aj náklady na reklamu. Poďme si ho teda predstaviť.

Čo sú Social Display bannerové reklamy?

Social Display Ads sú  automatizované príspevky sociálnych sietí umiestnené v banerových plochách médií mimo Walled Garden platforiem, akými sú napríklad Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest či Tiktok. Walled Gardens sú platformy, ktoré si do svojho ekosystému nepúšťajú reklamné aktivity svojich konkurentov – napríklad Facebook vs. Google. To znamená, že príspevok z Facebooku, Instagramu či iných sociálnych sietí viete umiestniť ako programmatický banner na rôzne stránky, ktoré nepatria pod tieto platformy.

Ako to funguje?

Prvá zásadná funkčnosť Social Display Ads je tá, že si môžete zvoliť, kam sa používateľ dostane v prípade, že klikne na daný banner. Zvoliť si môžete z dvoch možností – preklik priamo na konkrétny príspevok, ktorý inzerujete, alebo preklik na želanú webovú stránku. Ďalšou zásadnou funkciou je, že v rámci programmatického nákupu je možné nastaviť automatický výber príspevkov s najlepšími výsledkami na danej sociálnej sieti, ktoré sa budú zobrazovať ako programmatické bannery alebo si príspevky môžete manuálne vybrať sami.

Aké sú výhody Social Display Ads?

Maximálny zásah – Možnosť osloviť používateľov a zdôrazniť social proof, nielen v rámci danej sociálnej siete, ale pomocou programmatického nákupu sa zobrazovať na prémiovom inventory top vydavateľov.

Bez poplatkov – Tvorba Social display banneru nie je spoplatnená

Cielenie – Podľa záujmu používateľa, lokality, demografie a aj retargeting

Merateľnosť – Možnosť nasadiť meracie kódy tretích strán

Automatizácia – Automatická tvorba kreatívy z najlepších príspevkov na sociálnych sieťach

Platformy – Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Twitter, Tiktok

Formáty – Post (image, carousel) alebo video post, umiestnenie na desktop i mobilné zariadenia

Pomôžeme vám ušetriť náklady na kreatívu

Na Slovensku už spolupracujeme s viacerými partnermi, ktorí tieto Social Display Ads ponúkajú, preto ak vás tento formát zaujal a chceli by ste ho vyskúšať, určite sa nám ozvite.