Fást Fúd: no.4

Ahojte! Som tu späť s ďalším dielom Fást Fúdu. Môj dvojtýždňový harmonogram jemne rozhodila Veľká Noc. Po všetkých tých sviatočných obžerstvách sa opäť budeme venovať lakocinkám zo sveta sociálnych sietí a online reklamy. Tentokrát sa môžete tešiť na pestré menučko ako zo závodnej kuchyne. Tak už žiadne zbytočné zeleninové oblohy a ideme rovno k veci!

zdroj: giphy.com

 

YT Trueview for reach

Začiatkom tohto mesiaca YouTube vypustil novinku – formát Trueview for reach. Pre tých, ktorí sú už ošlahaní vetrom Adwords, sú známe formáty ako Truview for action alebo Trueview for impact. Táto novinka je zameraná na to, aby ste cez formáty Trueview vytvárali hlbšie povedomie o značke/produkte. Nákupný model je v tomto prípade CPM a celá optimalizácia je zameraná na zasiahnutie čo najväčšieho počtu užívateľov. V betatestoch vyšlo, že 9 z 10 kampaní dosiahlo nárast Ad Recallu v priemere až o 20%. Treba opáčiť. 😊

Tinder Loops

Konečne k nám prišla jar a toto ročné obdobie je známe ako lásky čas. Tí, ktorí ste fanúšikmi siete Tinder zbystrite pozornosť. Už sa nebudete musieť prezentovať len zopár profilovými fotkami. Ponovom si budete môcť vložiť do profilu krátku dvojsekundovú video slučku. Táto novinečka je zatiaľ testovaná len v Kanade a vo Švédsku a aj to len na iOS devicoch. Podpora pre ostatné krajiny je zatiaľ otázna.

zdroj: instagram.com

Facebook cielenie

Facebook je veľký huncút v poslednej dobe. Okrem problémov s bezpečnosťou užívateľov tu máme aj tiché úpravy v možnostiach cielenia. Aktuálne už nebude možné cieliť na užívateľov podľa relationship filtra. Uvidíme ako sa bude Facebooku naďalej dariť. BTW po škandále Elon Musk zrušil na Facebooku stránky Tesly a SpaceX.

A trochu korenia na záver…

Film Ready Player One je úspešne odpremiérovaný a postupne žne úspech u ľudí. V rámci proma k tomuto filmu sa dali dokopy dvaja šikovní típci Ryan Hooley (za animáciu) a Todd Bryanton (za hudbu), ktorí prerobili niektoré známe znelky zo seriálov ako Dva a pol chlapa alebo Priatelia. Viac už o tom nebudem kecať už len pozerajte. 😊

Dúfam, že vám chutilo. Ďalší antivegan diel už čoskoro! 😊

zdroj: giphy.com

FK

Pridaj komentár